Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ai virusi in calclulator? Uite cateva semne.

In jos 
AutorMesaj
Marijuan
Administrator
Administrator
Marijuan


Numarul mesajelor : 656
Localizare : Here
Data de inscriere : 01/04/2008

Ai virusi in calclulator? Uite cateva semne. Empty
MesajSubiect: Ai virusi in calclulator? Uite cateva semne.   Ai virusi in calclulator? Uite cateva semne. Icon_minitimeVin Apr 04, 2008 8:05 am

Exista cateva semne care pot indica prezenta unui virus intr-un sistem.

Cele mai raspandite semne sunt:



1. Cresterea inexplicabila a fisierelor EXE si COM ce poate indica prezenta unui virus Appending.



2. Programele care pana cu putin timp in urma rulau fara probleme afiseaza acum un mesaj de eroare si inceteaza sa mai functioneze. Acest lucru poate indica prezenta unui virus Overwriting. Mesajele de eroare cele mai raspandite sunt: "Unknown Command" sau "Program to big to fit in memory". Aceste mesaje ar trebui sa trezeasca suspiciuni.



3. Scaderea memoriei de sistem disponibila. Ar trebui sa stii cata memorie este disponibila in mod normal in calculatorul tau. Daca acest nr. scade poate indica prezenta unui virus TSR.



4. Activitatea inexplicabila a disk-urilor. Daca floppy-ul sau H.D.D-ul se activeaza fara nici un motiv aparent, acest lucru poate semnifica prezenta unui virus.



5. Scaderea activitatii sitemului. Incarcarea lenta a programelor poate indica prezenta unui virus.
Sus In jos
https://linkmedia.catsboard.com
 
Ai virusi in calclulator? Uite cateva semne.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum te feresti de virusi
» Cateva creatii de ale mele...:))
» Niste scrisuri si cateva abstracte
» Incepator in PS cateva creatii deale mele sami spuneti dak am gresit si unde

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Soft Diversity :: Anti-virusi & Firewall-uri-
Mergi direct la: